İçeriğe atla

DİYARBAKIR’DA 20 GENÇ DÜNYA EVİNE GİRDİ

İSRA DERNEĞİ Endonezya, Pakistan, Nijer, Lübnan ve Filistin gibi ülkelerde yaptığı çalışmalardan tüm dünyada gıpta ile söz edildi. Ayrıca bu çalışmalar, Türkiye`nin tanıtımı açısından da önemli bir yere sahip olduğu da göz ardı edilemez.

İSRA Derneği bu güne kadar ihtiyacı olan ülkelere ilaç, giyim, gıda, sağlık alanında yardımlarda bulundu ve bulunmaya devam ediyor.
Derneğimiz bazı çalışmalarınıda elbette ki Türkiye`de yürütüyor. Batman ve Siirt`te fakirlere yapılan giyim ve eşya yardımından sonra, Diyarbakır`da da tam 20 çifti evlendirdik. Dünya evine giren çiftlerimizi düğün hediyesi olarak da 20 kamyonet çeyizlik eşya hediye ettik.

Her genç kızın hayalidir, baba evinden telli duvaklı beyaz gelinliğiyle çıkmak, kendi evini, yuvasını kurmak ve her delikanlı ister kendi düğününde halayın en başında olmak. Bazen hayat koşulları bazılarının bunu yapmasına izin vermez. Onlar buna fakirlik der, parasızlık der, garibanlık der. Daha farklı isimlerde bulmak mümkündür.Peki ya çözüm bulmak? Onların bu durumunu ortadan kaldırmak mümkün değil midir? Gençlerin bu hayallerini yerine getirmek zor mudur?

Onlara yardım etmek isteyenler bir araya geldiğinde bu mümkündür ve zor da değildir.Yardım etmek isteyenler İSRA Derneği çatısı altında buluştu ve gençlerin bu hayallerini derneğimiz vasıtasıyla yerine getirdi. Pastalar kesildi, halaylar çekildi,sevinç gözyaşları zılgıtlara karıştı ve 20 çift dünya evine girdi.

Diyarbakır`da yapılan düğün törenine İSRA Derneği Genel Başkanı İSMAİL HAKKI TURUNÇ, gelin ve damatlarımızın aileleri ve çok sayıda davetli katıldı. Dünya evine giren çiftlerimiz, gönüllerince eğlendiler ve gecenin sonunda düğün pastasını hep birlikte kestiler.

Düğün bitiminde çiçeği burnunda gelin ve damatlara 20 kamyonet çeyizlik eşya hediye olarak dağıtıldı.

Evlilik neslin devamı, Peygamber sünneti ve dinimizin emri; “ARANIZDAKİ BEKÂRLARI, KÖLELERİNİZ VE CÂRİYELERİNİZDEN MÜSAİT OLANLARI EVLENDİRİN. EĞER BUNLAR FAKİR İSELER, ALLAH KENDİ LÜTFU İLE ONLARI ZENGİNLEŞTİRİR. ALLAH (LÜTFU) GENİŞ OLAN VE (HER ŞEYİ) BİLENDİR.” (NÛR SÛRESİ, 32)
Ayette de denildiği üzere bu emri yerine getirdik ve biz dernek olarak evlenmek isteyip gücü yetmeyen çiftleri evlendirdik. Yüce Allah onları, kendi lütfu ile zenginleştirecektir.

İSRA DERNEĞİ OLARAK ÇİFTLERİMİZE MUTLULUKLAR DİLER, BİZE DESTEK OLAN BAĞIŞÇI VE GÖNÜLLÜLERİMİZE YÜREKTEN TEŞEKKÜR EDERİZ. İSRA DERNEĞİ KENDİNDEN EMİN ÇALIŞMALARI İLE TÜRKİYE`NİN AYDINLIK YÜZÜ OLMAYA DEVAM EDECEK.